Open Procurement Albania

Mirėmbajtje Impjanistike

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranė
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje Impjanistike - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-08670-04-25-2017
Vlera / Fondi Limit 2 089 330,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 08-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues SULOLLARI SHPK - TERMO-MONT & GTS - GTS&CLIMA CASA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K01529003M
 • SULOLLARI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 448 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-08-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa. Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. « TERMO-MONT & GTS » Rr.Qemal Stfa Tirane
  Vlera 2.037.805 (Dy million e tridhjete e shtate mije e teteqind e pese ) lek
  2. « GTS&CLIMA CASA » Vaqarr Tirane
  Vlera 1.879.000 ( Nje million e teteqind e shttedhjete e nente mije ) lek
  Per arsye se :
  1.Shoqerit :TERMO-MONT » & GTS » kane bere Kontrat te Perkohshme Bashkpunimi me date 05.05.2017 per Proceduren « Mirembajtje Impjanstike »
  2.Shoqerite : « GTS&CLIMACASA » kane bere Kontrat te Perkohshme Bashkpunimi me date 27.06.2017 per Proceduren « Mirembajtje Impjanstike »
  Ne baze te VKM 914 sate 29.12.2014
  Neni 74 « Bashkimi i operatorėve ekonomikė »
  Operatori ekonomik, pjesėtar i njė bashkimi, nuk mund tė paraqesė njėkohėsisht dhe oferta individuale. Bashkimi i operatorėve ekonomikė nuk ndryshon pas dorėzimit tė ofertės, nė tė kundėrt oferta e tij refuzohet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.