Open Procurement Albania

Furnizim dhe vendosje Chiller dhe AHU nė Reanimacionin e SUT

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumės
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumės
Objekti i Tenderit Furnizim dhe vendosje Chiller dhe AHU nė Reanimacionin e SUT - financuar nga Tė Ardhurat Dytėsore tė Institucionit
Nr. Reference REF-09103-04-25-2017
Vlera / Fondi Limit 7,369,973
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 05-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues AGRI CONSTRUCTION SHPK - KACDEDJA - SIRETA 2F - AL-TEK SHPK - COMFORT SHPK - SUPERIOR KLIMA SHPK - SULOLLARI SHPK - ALTEC SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K01725001F
 • AGRI CONSTRUCTION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7233333
  Data e shpalljes sė fituesit 06-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8680000
  Data e lidhjes sė kontratės 15-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa. Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  OE SUPERIOR KLIMA shpk skualifikohet pasi:
  • Mungon Vertetimi nga Tatimet
  • Mungon Xhiro Vjetore
  • Mungon Vertetim Banke
  • Mungon Bilanci i Vitit 2016
  • Taksat Lokale jane Vetem per Bashkine Sarande per vitin 2016
  • Mungon List Pagesa Shkurt-Mars 2017
  • Mungojne Kontratat e Punonjesve me IQT
  • Mungon Autorizimi i Prodhuesit
  • Katalogu per pajisjet e Ofruara nuk ka shenja dalluese ku te percaktohet sakte modeli
  • Mungon Automjeti me Vinc
  OE SULOLLARI shpk skualifikohet pasi
  • Produktu i Ofruar sipas katalogut, nuk ploteson specifikimet teknike te pajisjeve te
  kerkuara. Konkretisht kemi:
  CHILLERI
  • Kapciteti Ngrohes 85 kW - 90 kW i kerkuar
  • Rryma maksimale 65 A - 75.2 A e kerkuar
  • Rrjedhja e Ajrit 27000 m3/h - 29532 m3/h e kerkuar
  OE K A C D E D J A shpk skualifikohet pasi
  • Operator Ekonomik nuk ka te shenuar ne QKR objektin e veprimtarise sipas objektit te prokurimit te kerkuar sipas pikes 2.1.1 te kapacitet ligjor
  • Kontratat e ngjashme nuk kane lidhje me objektin e prokurimit. Ne kontrate kemi vendosje Kaldaje dhe jo Chilleri dhe AHU.
  • Mungojne punonjesit per Paisje Klimatizimi
  • Mungojne 3 Certifikatat ISO te kerkuara
  • Mungojne dokumentat e Vincit
  OE COMFORT shpk skualifikohet pasi
  • Produkti i Ofruar sipas katalogut, nuk ploteson specifikimet teknike te pajisjeve te kerkuara. Konkretisht kemi:
  • AHU
  • Presioni i Jashtem Statik 240 Pa - 400 Pa i kerkuar
  • Kontrata e Qirase per kamionin me vinc, nuk eshte e rregullt. Thuhet qe bazohet ne ligjin e noterise por nuk ka vule dhe firme te noterit.
  OE AL-TEk shpk
  • Mungojne kontratat e punes per Elektricistin, Mekanikun dhe Saldatorin
  • Produkti i Ofruar sipas katalogut, nuk ploteson specifikimet teknike te pajisjeve te kerkuara. Konkretisht kemi:
  • CHILLERI
  • Rrjedhja e Ajrit 7.7 m3/s = 27720 m3/h - 29532 m3/h e kerkuar
  OE ALTEC shpk
  • Autorizimi i Prodhues nuk eshte origjinal ose i noterizuar sic kerkohet ne DST
  • Katalogu per pajisjet e Ofruara nuk ka shenja dalluese ku te percaktohet sakte modeli
  OE SIRETA 2F shpk
  • Mungojne kataloget per pajisjet e ofruara
  • Mungon autorizimi i Prodhuesit
  Arsyeja e Anulimit
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.25 - Dt.27-06-2017