Open Procurement Albania

Mbikqyrja e punëve të objektit "Ndërtimi i kolektorit kryesor të kanalizimeve dhe Impiantit të trajtimit të ujrave të ndotura Maliq.”

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

  • Disqualification of all competitive operators except the winner/ Disqualification of the lowest value bid
  • Disqualification of all competitive operators except the winner/ Disqualification of the lowest value bid

Procuring Authority / Buyer Shoqëria Rajonale Ujësjellës Kanalizime Korçë SH.A
Procuring Authority / Buyer
Tender object Mbikqyrja e punëve të objektit "Ndërtimi i kolektorit kryesor të kanalizimeve dhe Impiantit të trajtimit të ujrave të ndotura Maliq.”
Reference No. REF-95866-08-11-2026
CPV Code 71247000-1 - Mbikëqyrja e punës së ndërtimit,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 2 502 360,00
Type of Contract
Procurement Method Simplified open procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 12-08-2026
Last date of Submitted Documents 24-08-2026
Tender Held Date 24-08-2026
No. of Bidders 7
Bidders 1. “Engineering Consulting Group” Sh.p.k,
2. "A R G I" Sh.p.k,
3. BOE "HYDRO-ENG CONSULTING " Sh.p.k, + " 4 A Studio" Sh.p.k
4. C.E.C GROUP
5. "Panajot Pilani” PF
6. "XH & MILER" Sh.p.k
7. "BN PROJECT" Sh.p.k
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • PANAJOT SPIRO PILANI
  • The winning bid ALL without vat 2 378 178,00
    Bidder Announcement date 31-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 7 muaj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nga pjesëmarrësit janë skualifikuar Ofertuesit e mëposhtëm:

    1. “Engineering Consulting Group” Sh.p.k, NIPT: M01308013C Ofertimi nuk është konform parashikimeve të nenit 7/1 të VKM Nr.354, datë 11.05.2016 “Për miratimin e manualit të tarifave për shërbime në planifikim territori, projektim, mbikqyrje dhe kolaudim” me ndryshime, ku përcaktohet që: ”Tarifa për shërbimet duhet të jetë një vlerë ndërmjet tarifave minimale dhe maksimale , të përcaktuara në këtë manual, në përputhje me ligjin e prokurimit publik.”

    2. "A R G I" Sh.p.k, NIPT: K62028003A Ofertimi nuk është konform parashikimeve të nenit 7/1 të VKM Nr.354, datë 11.05.2016 “Për miratimin e manualit të tarifave për shërbime në planifikim territori, projektim, mbikqyrje dhe kolaudim” me ndryshime, ku përcaktohet që: ”Tarifa për shërbimet duhet të jetë një vlerë ndërmjet tarifave minimale dhe maksimale , të përcaktuara në këtë manual, në përputhje me ligjin e prokurimit publik.”

    3. BOE "HYDRO-ENG CONSULTING " Sh.p.k, NIPT: M11417503F + " 4 A Studio" Sh.p.k NIPT:M02326029L Ofertimi nuk është konform parashikimeve të nenit 7/1 të VKM Nr.354, datë 11.05.2016 “Për miratimin e manualit të tarifave për shërbime në planifikim territori, projektim, mbikqyrje dhe kolaudim” me ndryshime, ku përcaktohet që: ”Tarifa për shërbimet duhet të jetë një vlerë ndërmjet tarifave minimale dhe maksimale , të përcaktuara në këtë manual, në përputhje me ligjin e prokurimit publik.”

    4. "C.E.C GROUP" Sh.p.k, NIPT: L11807013M Ofertimi nuk është konform parashikimeve të nenit 7/1 të VKM Nr.354, datë 11.05.2016 “Për miratimin e manualit të tarifave për shërbime në planifikim territori, projektim, mbikqyrje dhe kolaudim” me ndryshime, ku përcaktohet që: ”Tarifa për shërbimet duhet të jetë një vlerë ndërmjet tarifave minimale dhe maksimale , të përcaktuara në këtë manual, në përputhje me ligjin e prokurimit publik.”

    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Monitor treasury transaction for PANAJOT SPIRO PILANI viti 2012-2013
    Monitor treasury transaction for PANAJOT SPIRO PILANI viti 2014
    Monitor treasury transaction for PANAJOT SPIRO PILANI viti 2015-2018
    Monitor treasury transaction for PANAJOT SPIRO PILANI viti 2019-2020
  • Public Announcement Bulletin
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

    SUPPORTERS

    Here you can have your ADVERTISEMENT

    Contact at [email protected]

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data