Open Procurement Albania

“Botime, printime dhe materiale shtypshkrimi”, për Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Ministria e Arsimit dhe Shkences
Objekti i Tenderit “Botime, printime dhe materiale shtypshkrimi”, për Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.
Nr. Reference REF-03559-08-23-2021
Vlera / Fondi Limit 3 745 529,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 24-08-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-09-2021
Data e mbajtjes se tenderit 03-09-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. ALBDESING PSP SHPK
2. INPRESS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Inpress
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 741 360,00
  Data e shpalljes se fituesit 05-11-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Marrë përgjigje me Vendimin nr. 1785/1 prot., datë 25.10.2021, të Komisionit të Shqyrtimit të Ankesave, si dhe vendimit të Komisionit të Prokurimit Publik nr. 841 prot., datë 03.11.2021;
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ALBDESING PSP” SHPK, për këto arsye:
  - nuk ka paraqiur asnjë nga dokumentat e kerkuara në DST. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara REF-03559-08-23-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data