Open Procurement Albania

Loti 2 “Riparim dhe mirëmbajtje sistemi të ngrohje - ftohjeve per SUT”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Objekti i Tenderit Loti 2 “Riparim dhe mirëmbajtje sistemi të ngrohje - ftohjeve per SUT”
Nr. Reference REF-07776-10-11-2021
Vlera / Fondi Limit 1 854 728,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 12-10-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-10-2021
Data e mbajtjes se tenderit 27-10-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “ALTEC” SHPK
2. “SULOLLARI-KLIMA” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SULOLLARI-KLIMA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 486 700,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-11-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “ALTEC” SHPK, për këto arsye:
  - nuk plotëson kriterin e përcaktuar në pikën 1/b, të Kritereve të Veçanta të Kualifikimit, pasi nuk ka paraqitur sigurimin e ofertës në masën 2% të vlerës së fondit limit të lotit 2, sic kërkohet në DST. Sigurimi i ofertës, i paraqitur në SPE nga ofertuesi, është në një vlerë më të vogël nga sa përcaktohet në DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-07776-10-11-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data