Open Procurement Albania

“Sigurim Jete dhe Shëndeti për Komisionerët e Komisionit Të Pavarur Të Kualifikimit”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Objekti i Tenderit “Sigurim Jete dhe Shëndeti për Komisionerët e Komisionit Të Pavarur Të Kualifikimit”
Nr. Reference REF-10428-11-04-2021
Vlera / Fondi Limit 4 500 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 05-11-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-11-2021
Data e mbajtjes se tenderit 15-11-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “SiCRED” SHA & “INSIG JETE” SHA & “SIGAL UNIQA Group AUSTRIA” SHA & “SIGAL LIFE UNIQA Group AUSTRIA” SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “SiCRED” SHA -“INSIG JETE” SHA -“SIGAL UNIQA Group AUSTRIA” SHA -“SIGAL LIFE UNIQA Group AUSTRIA” SHA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 452 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 18-11-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SiCRED” SHA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SiCRED” SHA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SiCRED” SHA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SiCRED” SHA viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SIGAL UNIQA Group AUSTRIA” SHA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SIGAL UNIQA Group AUSTRIA” SHA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SIGAL UNIQA Group AUSTRIA” SHA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SIGAL UNIQA Group AUSTRIA” SHA viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara REF-10428-11-04-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data