Open Procurement Albania

Loti 3 “Shërbim gatimi dhe shpërndarje ushqimi për Repartin e Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër”

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Objekti i Tenderit Loti 3 “Shërbim gatimi dhe shpërndarje ushqimi për Repartin e Ndërhyrjes së Shpejtë Shkodër”
Nr. Reference REF-22588-03-18-2022
Vlera / Fondi Limit 52 551 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 23-03-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 22-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues
Operatore Konkurues 1. “DION –AL” SHPK
2. “S I L V E R” SHPK
3. “NIKA” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SILVER SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 39 345 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-06-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “NIKA” SHPK, për këto arsye:
  - nuk plotëson pikën 1, seksioni 2.1 “Kapaciteti profesional i operatoreve ekonomike” të Kritereve të Vecanta të Kualifikimit, pasi ne SPE ka deklaruar vetem 3 (tre) vende te ushtrimit te aktivitetit (stabilimente), te pajisura me licencat perkatese.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SILVER SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SILVER SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SILVER SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SILVER SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-22588-03-18-2022
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data