Open Procurement Albania

Loti III. “Blerje letër”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti III. “Blerje letër”
Nr. Reference REF-27566-05-05-2022
Vlera / Fondi Limit 5 484 259,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 06-05-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-06-2022
Data e mbajtjes se tenderit 07-06-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “’INFOSOFT OFFICE”
2. “MARKETING & DISTRIBUTION ” SH.P.K
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MARKETING & DISTRIBUTION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 445 880,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-08-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 2 vite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Vendim kpp Nr. 552/2022
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “’INFOSOFT OFFICE”, për këto arsye:
  - nuk plotëson pikën 5, te seksionit 2.3 “Kapaciteti teknik” të Kritereve të Vecanta të Kualifikimit, pasi nuk ka paraqitur tabelen me vendin e origjines si dhe certifikimet e leshuara nga nje organ i akredituar ne lidhje me artikujt objekt prokurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-27566-05-05-2022
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data