Open Procurement Albania

Rehabilitimi i tombino/tubosider në aksin rrugor Qafa e Buallit - Fillimi i rrugës së Arbërit

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i tombino/tubosider në aksin rrugor Qafa e Buallit - Fillimi i rrugës së Arbërit
Nr. Reference REF-22045-03-15-2022
Vlera / Fondi Limit 12 499 803,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-03-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 01-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. BONUS Sh.p.k
2. DELIA GROUP SHPK
3. DENIS-05 SHPK
4.BOE K.M.K SHPK & Caushi M SHPK & SINDER AB SHPK
5. SELAMI SHPK
6. UDHA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • UDHA sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 10 176 771,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-04-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 12 212 125
  Data e lidhjes se kontrates 06-05-2022
  Kohezgjatja e kontrates 2 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:

  1. BONUS Sh.p.k per arsyet:
  -Te punët e ngjashme nuk ka paraqitur kontratën mes Kontraktorit dhe Autoritetit Kontraktor, si dhe nuk ka paraqitur nëse ësht N/kontraktor i miratuar. Gjithashtu, nuk ka paraqitur Aktin e Kolaudimit të objektit (punë e ngjashme).
  -Nuk ka paraqitur ekspert për sigurinë në punë dhe Ekspert për ndihmën e parë.
  - Nuk ka paraqitur deklaratën për Drejtuesin Teknik.
  - Te mjetet mungojne: eskavator me zinxhir dhe eskavator gomë-gomë
  -Mungon Licenca për grumbullimin dhe transportin e mbetjeve inerte.
  - Mungon grafiku i punimeve

  2. DENIS-05 SHPK per arsyet:
  -Punë të ngjashme, Formulari i Vlerësimit i paraqitur nuk plotëson 100 % punën e kryer, por është në masën 90.5% (Arifaj -50.5%; Denis 05-20% dhe EuroKos Hollding shpk dega Shqipëri -20%). Mungon Kontrata e N/Kontraktimit dhe miratimi i Autoritetit Kontraktor (FSHZH) për miratimin si N/kontraktor.
  -Operatorit Ekonomik i mungojnë 2 Inxhinierë në formularin e vetëdeklarimit.
  -Grafiku i punimeve është hartuar gabim, duke vënë proceset e punës jo sipas radhës së zbatimit.

  3.Bashkimi i Operatorëve Ekonomikë K.M.K SHPK & Caushi M SHPK & SINDER AB SHPK per arsyet:
  -Secili operator ka paraqitur deklaratën për Drejtuesin Teknik, duke mos përcaktuar një drejtues teknik për objektin.
  - Mungon Licenca për grumbullimin dhe transportin e mbetjeve inerte. Kanë paraqitur Marrëveshje me një operator tjetër, të cilin nuk e ka deklaruar si operator mbështetës dhe nuk ka plotësuar formularin e vetëdeklarimit.
  -Grafiku i punimeve është hartuar gabim, duke vënë proceset e punës jo sipas radhës së zbatimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 63 datë 16 Maj 2022
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data