Open Procurement Albania

Përmirësimi i sinjalistikës horizontale, vertikale dhe pajisjeve të sigurisë rrugore në akset e Rajonit Verior, Loti 1 (2022)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Përmirësimi i sinjalistikës horizontale, vertikale dhe pajisjeve të sigurisë rrugore në akset e Rajonit Verior, Loti 1 (2022)
Nr. Reference REF-23684-03-31-2022
Vlera / Fondi Limit 191 663 216,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 01-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 20-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. JUBICA. SHPK
2. RSM COMPANY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • JUBICA. SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 181 000 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 26 javë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  RSM COMPANY SHPK per arsye:
  • Operatori ekonomik nuk përmbush kriterin 2.2.1 Xhiroja e paraqitur nga operatori nuk përmbush kriterin.
  • Operatori ekonomik nuk përmbush kriterin 2.3.1
  Operatori ekonomik duhet të paraqesë dëshmi për përvojën e mëparshme të ngjashme”. (Puna e ngjashme e paraqitur nga operatori nuk e përmbush kriterin).
  • Operatori ekonomik nuk përmbush kriterin 2.3.2 Operatori ekonomik nuk disponon pikat e licencës si më poshtë: NP-11/B (Ndërtime për N/stacionet, kabinat e transformatorëve, linja të TN e të mesëm dhe shpërndarjen e energjisë) NS-6/D (Sinjalistika rrugore jondriçuese)
  • Operatori ekonomik nuk përmbush kriterin 2.3.6, pasi në kriter drejtuesi i projektit duhet të jetë ing. ndërtimi me eksperiencë pune. Operatori ekonomik ka paraqitur drejtuesin teknik të punimeve me profesion Topograf, kjo në kundërshtim me kriteret e kualifikimit në DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUBICA. SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUBICA. SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUBICA. SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUBICA. SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data