Open Procurement Albania

“Ndërtim rruga Berat - Ballaban, Loti 3”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Ndërtim rruga Berat - Ballaban, Loti 3”
Nr. Reference REF-64060-03-29-2023
Vlera / Fondi Limit 2 252 349 749,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 30-03-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-05-2023
Data e mbajtjes se tenderit 03-05-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “ALBAVIA” SHPK
2. BOE “AGBES CONSTRUKSION” SHPK & “BALILI KONSTRUKSION” SHPK & “ARTI” SHPK
3. “ALB-STAR” SHPK
4. “SALILLARI” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBAVIA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 837 789 603,00
  Data e shpalljes se fituesit 30-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2205347524
  Data e lidhjes se kontrates 27-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  -“SALILLARI” SHPK , per arsye:
  - nuk kualifikohet, pasi nuk përmbush kërkesat për kualifikim të përcaktuara në dokumentet standarde të tenderit, konkretisht:
  • Nuk përmbush kapacitetet teknike për disponimin e mjeteve dhe pajisjeve, pika 2.3.8.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBAVIA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBAVIA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBAVIA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBAVIA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 60 datë 3 Korrik 2023
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Grafiku i Punimeve
  Raport Hidroteknik
  Raport Sizmik
  Raport i Shpronesimeve
  Raport Shtresash
  Sinjalistika
  Profilet Gjatesore te Mureve Mbajtese
  Relacion Teknik
  Raporti i Vleresimit te Ndikimit ne Mjedis
  Raport llogaritje qendrueshmeri skarpates
  Profile Gjatesore
  Planimetria Tombinos
  Planimetria 1
  Planimetria 2
  Profili Tip
  Mur Prites
  Metodologjia e Ndertimit
  Raport Llogaritje Terramesh
  Raport Llogaritje e Mureve Gabion

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data