Open Procurement Albania

“Studim Projektim aksi rrugor Elbasan - Lekaj Koridori 8”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Studim Projektim aksi rrugor Elbasan - Lekaj Koridori 8”
Nr. Reference REF-69727-05-18-2023
Vlera / Fondi Limit 83 139 834,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-05-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 21-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 7
Operatore Konkurues 1. BOE “GJEOKONSULT & CO” & “I T M”
2. BOE “InfraKonsult” & “ATELIER 4”
3. BOE “KLODIODA” & “P.C.S.COMPANY” & “TOWER”
4. BOE “NET-GROUP & “OMICRON KAPPA CONSULTING SOCIETE ANONYME”
5. BOE “PNI-2001” & “G & K” & “GeoENG” & “ABKONS”
6. “A & E ENGINEERING” SHPK 7. BOE “SWS Consulting Engineering-Structures, Water & Survey” + “SWS Consulting Engineering S.r.l” + “SINTAGMA SRL” + “Engineering Consulting Group”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “PNI-2001” - “G & K” - “GeoENG” - “ABKONS”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 75 680 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 90816000
  Data e lidhjes se kontrates 13-11-2023
  Kohezgjatja e kontrates 22 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. A V E CONSULTING, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur licencat
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes

  21. BOE “C.E.C GROUP” & “ARKONSTUDIO”
  -Nuk ka paraqitur licencat
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes

  3. BOE SWS Consulting Engineering Structures, Water Survey dhe SWS Consulting Engineering S.r.l dhe SINTAGMA SRL dhe Engineering Consulting Group, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 2.3.2 Kapaciteti teknik, pikat e licences
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “PNI-2001” viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “PNI-2001” viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “PNI-2001” viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “PNI-2001” viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “G & K” viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “G & K” viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “G & K” viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “G & K” viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 96 datë 30 Nëntor 2023
  Anulimi i Tenderit
  Termat e References
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data