Open Procurement Albania

Blerje Barna gjaku dhe organet formuese të gjakut, e ndarë në Lote. Loti 2 - Gjaku dhe organet formuese të gjakut, Tinzaparine sodium 4500 UI, Shiringë e përgatitur

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje Barna gjaku dhe organet formuese të gjakut, e ndarë në Lote - financuar nga Buxheti i Shtetit. Loti 2 - Gjaku dhe organet formuese të gjakut, Tinzaparine sodium 4500 UI, Shiringë e përgatitur
Nr. Reference REF-21007-07-15-2017
Vlera / Fondi Limit 1 351 662,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-07-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-08-2017 
Data e mbajtjes se tenderit 09-08-2017 
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues EVITA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EVITA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 126 125,00
  Data e shpalljes se fituesit 20-09-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 351 350,00
  Data e lidhjes se kontrates 25-09-2017
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka patur ankesë dhe i është kthyer përgjigje me shkresën nr.3421/4 prot, datë 22.08.2017
  Nuk ka të s'kualifikuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVITA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVITA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVITA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EVITA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.38 - Dt.25-09-2017
  Lidhja e Kontrates Nr.39 - Dt.02-10-2017

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.