Open Procurement Albania

Loti 1 - Furnizim vendosje Panele Dopio Oksigjeni

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Shërbimi i Rrjetit të Oksigjenit në Repartin e Urgjencës. Loti 1 - Furnizim vendosje Panele Dopio Oksigjeni - financuar nga Buxheti i institucionit, të ardhurat dytësore
Nr. Reference REF-29445-10-11-2017
Vlera / Fondi Limit 799 980,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-10-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-10-2017
Data e mbajtjes se tenderit 23-10-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues GTS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 798 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-11-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 957 600,00
  Data e lidhjes se kontrates 02-11-2017
  Kohezgjatja e kontrates 31/12/2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe s'kualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.44 - Dt.06-11-2017
  Lidhja e Kontrates