Open Procurement Albania

Mirembajtje impiantistike

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranë
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Koco Gliozheni" Tiranë
Objekti i Tenderit Mirembajtje impiantistike
Nr. Reference REF-68302-05-10-2018
Vlera / Fondi Limit 2 599 920,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 11-05-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-05-2018
Data e mbajtjes se tenderit 21-05-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues SULOLLARI-KLIMA SHPK
CLIMACASA SHPK
SUPERIOR KLIMA-KLIMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SULOLLARI-KLIMA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 836 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-09-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2 203 200,00
  Data e lidhjes se kontrates 24-09-2018
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2018
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

  1. CLIMACASA-
  a. nuk ka deklarate qe pranon të vendosi një punonjës pranë institucionit për të konstatuar dhe eleminuar defektet.
  b. Nuk ka autorizim prodhuesi për pajisje mjekësore ,nuk ka deklaratë që pranon te transportoj mbeturinat e grumbulluara nga punimet qe do te kryhen

  2. SUPERIOR KLIMA-KLIMA-
  a. nuk ka deklarate qe pranon të vendosi një punonjës pranë institucionit për të konstatuar dhe eleminuar defektet.
  b. Nuk ka paraqitur dokumentacion per nje automjet per transportin e mallrave dhe mbeturinave te grumbulluara nga punimet qe do te kryhen,
  c. Nuk ka autorizim prodhuesi për pajisje mjekësore ,
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.39 - Dt.01-10-2018

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.