Open Procurement Albania

Loti 5 Oxygen Gaz per perdorim mjeksor, i kompresuar

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shëndetit Publik Lushnje
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shëndetit Publik Lushnje
Objekti i Tenderit Blerje medikamentesh(bare) per vitin 2019.
Loti 5 Oxygen Gaz per perdorim mjeksor, i kompresuar
Nr. Reference REF-01326-12-24-2018
Vlera / Fondi Limit 6 566 400,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-12-2018
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-01-2019
Data e mbajtjes se tenderit 28-01-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues GTS
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 566 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-02-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6 566 400,00
  Data e lidhjes se kontrates 13-03-2019
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Drejtoria e Shëndetit Publik Lushnje REF-01326-12-24-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.13 - Dt.01-04-2019