Open Procurement Albania

Blerje protoxid azoti.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje
Objekti i Tenderit Blerje protoxid azoti.

Burimi i Financimit :Te ardhurat dytesore.
Fondi limit : fondit total per 12 muaj eshte 2 189 025 leke pa TVSH.
- Per vitin 2020 eshte 1 142 100 leke pa tvsh ;
- Per vitin 2021 eshte 1 046 925 leke pa tvsh.
Nr. Reference REF-58482-05-19-2020
Vlera / Fondi Limit 2 189 025,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-05-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-06-2020
Data e mbajtjes se tenderit 01-06-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.VITAL Z&D
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VITAL Z & D SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 189 025,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-06-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2 626 830,00
  Data e lidhjes se kontrates 08-03-2021
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VITAL Z & D SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VITAL Z & D SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VITAL Z & D SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VITAL Z & D SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje REF-58482-05-19-2020
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 39 datë 29 Qershor 2020
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 42 datë 23 Mars 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.