Open Procurement Albania

Blerje materiale, alergent diagnostikues dhe mjekues për Shërbimin e Alergologjisë ne QSUT.
Loti 1 Aeroalergene dhe alergene ushqimore per diagnose

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje materiale, alergent diagnostikues dhe mjekues për Shërbimin e Alergologjisë ne QSUT.
Loti 1 Aeroalergene dhe alergene ushqimore per diagnose
Nr. Reference REF-74230-10-07-2020
Vlera / Fondi Limit 3 664 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 08-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-11-2020
Data e mbajtjes se tenderit 02-11-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “Lekli” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LEKLI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 233,160 leke per njesi
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomik te skualifikuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LEKLI SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LEKLI SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LEKLI SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per LEKLI SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza" REF-74230-10-07-2020
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 115 datë 7 Dhjetor 2020
  Lidhja e Kontrates

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.