Open Procurement Albania

Mirëmbajtje e pajisjeve mjekesore në QSUT për vitin 2021 -Loti 36 Mirëmbajtje e pajisjeve Spirometer prodhuesi CHEST/ose ekuivalent

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Mirëmbajtje e pajisjeve mjekesore në QSUT për vitin 2021 -Loti 36 Mirëmbajtje e pajisjeve Spirometer prodhuesi CHEST/ose ekuivalent
Nr. Reference REF-80391-11-27-2020
Vlera / Fondi Limit 412 749,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 01-12-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 28-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BNT ELECTRONICS” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BNT Electronics SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 412 749,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-01-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 447 804,39
  Data e lidhjes se kontrates 04-02-2021
  Kohezgjatja e kontrates Nga data nenshkrimi kontrates deri ne daten 31.12.2021
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka ofertues të skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BNT Electronics SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BNT Electronics SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BNT Electronics SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per BNT Electronics SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 21 datë 15 Shkurt 2021

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.