Open Procurement Albania

‘Blerje artikuj për masa mbrojtëse personale për përballimin situatës së Covid-19’ per 2 muaj, me të drejtë shkëputje me lidhjen e MK nga MSHMS për procedurën bazë .

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

 • Procedure me negocim
 • Procedure me negocim

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit ‘Blerje artikuj për masa mbrojtëse personale për përballimin situatës së Covid-19’ per 2 muaj, me të drejtë shkëputje me lidhjen e MK nga MSHMS për procedurën bazë (REF-65289-07-13-2020, “Blerje Artikuj për masa mbrojtëse personale për përballimin e situatës Covid-19”, marrëveshje kuadër me një OE, me të gjitha kushtet e përcaktuara me afat 12 muaj)
Nr. Reference REF-81211-12-05-2020
Vlera / Fondi Limit 53 867 048,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë me Negocim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 09-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Fedos.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FEDOS SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 53 566 680,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 64 280 016,00
  Data e lidhjes se kontrates 10-12-2020
  Kohezgjatja e kontrates 2 muaj, me kusht ndërprerjen e kontratës me lidhjen e marrëveshjes kuadër që do të lidhë MSHMS në vijim të procedurës ‘Blerje Artikuj për masa mbrojtëse personale për përballimin e situatës Covid-19’, marrëveshje kuadër me një OE, me të gjitha kushtet e përcaktuara me afat 12 muaj;
  (Sqarim: Data e njoftimit për lidhjen e MK nga MSHMS do të konsiderohet administrimi në protokollin e QSUNT ose marrja e Njoftimit në rruge elektronike në adresat zyrtare).
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ska ofertues te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FEDOS SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FEDOS SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FEDOS SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FEDOS SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 122 datë 21 Dhjetor 2020

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.