Open Procurement Albania

“Furnizim me barin Gadoteric Acid (AS Meglumine Salt)Solution për Injeksion (0,5 MMOL/MLx20ML) Lënde Kontrasti MRI” për një periudhe 24 mujore

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit “Furnizim me barin Gadoteric Acid (AS Meglumine Salt)Solution për Injeksion (0,5 MMOL/MLx20ML) Lënde Kontrasti MRI” për një periudhe 24 mujore
Nr. Reference REF-81786-12-10-2020
Vlera / Fondi Limit 7 789 209,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 11-12-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 21-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. EDNA – FARMA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EDNA - FARMA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 783 600,00
  Data e shpalljes se fituesit 31-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka të Skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EDNA - FARMA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EDNA - FARMA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EDNA - FARMA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EDNA - FARMA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza" REF-81786-12-10-2020
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.