Open Procurement Albania

Loti 3: “F.V pajisje hotelerie spitalore për Maternitetin e Ri në Sp Lezhë”

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhë
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhë
Objekti i Tenderit Loti 3: “F.V pajisje hotelerie spitalore për Maternitetin e Ri në Sp Lezhë”
Nr. Reference REF-83647-01-06-2021
Vlera / Fondi Limit 18 626 893,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-01-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-02-2021
Data e mbajtjes se tenderit 05-02-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 8
Operatore Konkurues 1. RO-AL SHPK
2. BIOMETRIC ALBANIA
3. BOLT SHPK
4. BUNA SHPK
5. ERZENI/SH SHPK
6. EUROMED SHPK
7. JUNIK SHPK
8. MUCA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MUCA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 12 792 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-03-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 15 350 400,00
  Data e lidhjes se kontrates 04-03-2021
  Kohezgjatja e kontrates Brenda 40 (dyzete) diteve nga data e lidhjes se kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

  1. "RO-AL" SHPK
  - Nuk plotëson kriterin e vecant të kualifikmit nr 6
  - Nuk plotëson kriterin e vecant të kualifikmit nr 8

  2. BOLT SHPK
  - Nuk plotëson kriterin e vecant të kualifikmit nr 8
  3. ERZENI/SH SHPK
  - Nuk plotëson kriterin e vecant të kualifikmit nr 6
  - Nuk plotëson kriterin e vecant të kualifikmit nr 8

  4. EUROMED SHPK
  - Mungese oferte
  - Mungese te plote te dokumentacionit

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 38 datë 16 Mars 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.