Open Procurement Albania

Blerje vaksina të rralla për udhetaret etj” për ISHP - Lot 2: Vaksine antirabike.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Instituti i Shëndetit Publik Tiranë
Institucion Kontraktues Instituti i Shëndetit Publik Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje vaksina të rralla për udhetaret etj” për ISHP - Lot 2: Vaksine antirabike.
Nr. Reference REF-78375-11-11-2020
Vlera / Fondi Limit 544 944,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-11-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-11-2020
Data e mbajtjes se tenderit 23-11-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. IMI PHARMA Albania shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IMI PHARMA Albania shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 533 600,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 533 600,00
  Data e lidhjes se kontrates 16-12-2020
  Kohezgjatja e kontrates duke filluar nga nënshkrimi i kontratës deri në 31/12/2020.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operator ekonomik të s’kualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 119 datë 14 Dhjetor 2020
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 126 datë 28 Dhjetor 2020

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.