Open Procurement Albania

“Furnizim me barin Tocilizumab 400 mg/20 ml njësia flakon”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit “Furnizim me barin Tocilizumab 400 mg/20 ml njësia flakon”
Nr. Reference REF-84130-01-15-2021
Vlera / Fondi Limit 50 757 031,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 18-01-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-02-2021
Data e mbajtjes se tenderit 10-02-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “INTERMED” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INTERMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 50 720 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-03-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 50 720 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 08-03-2021
  Kohezgjatja e kontrates Deri me datë 31.03.2021.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka të s’kualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERMED SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERMED SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERMED SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per INTERMED SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 38 datë 16 Mars 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.