Open Procurement Albania

Marrje mjetesh rrugore me qera operacionale (leasing) për Institucionin pr nje periudhe 2(vjecare)

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Inspektorati Shteteror Shendetesor Qendror Tirane
Institucion Kontraktues Inspektorati Shteteror Shendetesor Qendror Tirane
Objekti i Tenderit Marrje mjetesh rrugore me qera operacionale (leasing) për Institucionin pr nje periudhe 2(vjecare)
Nr. Reference REF-84738-01-25-2021
Vlera / Fondi Limit 32 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 26-01-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-02-2021
Data e mbajtjes se tenderit 18-02-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.ASG
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ASG
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 30 940 080,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-02-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 37 128 096,00
  Data e lidhjes se kontrates 23-03-2021
  Kohezgjatja e kontrates Afati kohor i ofrimit të shërbimit, do të jetë për një periudhë kohore 2 (dy) vjeçare, ose (24) muaj nga momenti i dorëzimit të mjeteve.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftimi i shpalljes se fituesit eshet bere ne date 16-03-2021.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Inspektorati Shteteror Shendetesor Qendror Tirane REF-84738-01-25-2021
  Njoftimi i Tenderit Nuk ka pasur ankesa.
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 75 datë 17 Maj 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.