Open Procurement Albania

Blerje Artikuj për Masa Mbrojtëse Personale për përballimin e situatës së Covid-19”.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Tirane
Institucion Kontraktues Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Tirane
Objekti i Tenderit Blerje Artikuj për Masa Mbrojtëse Personale për përballimin e situatës së Covid-19”, për mbulimin e nevojave ekstreme, për një periudhë dy mujore me të drejtë shkëputje, me marrjen dijeni të lidhjes së kontratës nga MSHMS apo DRSHOKSH Tiranë” për procedurën e MSHMS me nr. REF-65289-07-13-2020, “Blerje Artikuj për masa mbrojtëse personale për përballimin e situatës Covid-19”, marrëveshje kuadër me një OE, me të gjitha kushtet e përcaktuara me afat 12 muaj.
Nr. Reference REF-81787-12-10-2020
Vlera / Fondi Limit 3 781 300,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë me Negocim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 10-12-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 14-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “FEDOS” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FEDOS SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 773 500,00
  Data e shpalljes se fituesit 15-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates dy mujore
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.