Open Procurement Albania

Shtrimi i linjes se oksigjenit mjeksor ne Pavionin e ri Covid-19

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore e Burgjeve Tirane
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore e Burgjeve Tirane
Objekti i Tenderit Shtrimi i linjes se oksigjenit mjeksor ne Pavionin e ri Covid-19
Nr. Reference REF-65748-07-16-2020
Vlera / Fondi Limit 1 609 333,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-07-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-07-2020
Data e mbajtjes se tenderit 31-07-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE SHP K
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 528 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 12-08-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 833 600,00
  Data e lidhjes se kontrates 13-08-2020
  Kohezgjatja e kontrates brenda 3(tre) diteve pune
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa NUK KA PATUR ASNJE ANKESE
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 55 datë 17 Gusht 2020
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 55 datë 17 Gusht 2020