Open Procurement Albania

Blerje Artikuj për Masa Mbrojtëse Personale për përballimin e situatës së Covid-19”,

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Tirane
Institucion Kontraktues Njesia Vendore e Kujdesit Shendetesor Tirane
Objekti i Tenderit Blerje Artikuj për Masa Mbrojtëse Personale për përballimin e situatës së Covid-19”, për mbulimin e nevojave ekstreme, për 60 ditë me të drejtë shkëputje, me marrjen dijeni të lidhjes së kontratës nga MSHMS apo DRSHOKSH Tiranë” në vijim të procedurës me nr. REF-65289-07-13-2020, “Blerje Artikuj për masa mbrojtëse personale për përballimin e situatës Covid-19”, marrëveshje kuadër me një OE, me të gjitha kushtet e përcaktuara me afat 12 muaj.
Nr. Reference REF-73759-10-02-2020
Vlera / Fondi Limit 3 281 108,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë me Negocim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 06-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “AQUARIUS MEDICAL” Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Aquarius Medical
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 249 542,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-10-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3 899 450,40
  Data e lidhjes se kontrates 08-10-2020
  Kohezgjatja e kontrates 60 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 85 datë 12 Tetor 2020
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 91 datë 26 Tetor 2020

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.