Open Procurement Albania

LOT 1Fentanyl

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Shkoder
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Shkoder
Objekti i Tenderit LOT 1Fentanyl
Nr. Reference REF-78453-11-12-2020
Vlera / Fondi Limit 585 125,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-11-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-11-2020
Data e mbajtjes se tenderit 23-11-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Edna farma Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EDNA - FARMA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 584,000 leke per njesi.
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 292 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 15-12-2020
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EDNA - FARMA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EDNA - FARMA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EDNA - FARMA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per EDNA - FARMA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Drejtoria e Spitalit Rajonal Shkoder REF-78453-11-12-2020
  Njoftimi i Tenderit Buletini Nr. 101 datë 16 Nëntor 2020
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 115 datë 7 Dhjetor 2020
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 14 datë 1 Shkurt 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.