Open Procurement Albania

“Blerje materiale mjekimi të përgjithshme, konsumabël dhe kirurgjikale (doreza ekzaminimi)”

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumës
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumës
Objekti i Tenderit “Blerje materiale mjekimi të përgjithshme, konsumabël dhe kirurgjikale (doreza ekzaminimi)”
Nr. Reference REF-87535-02-18-2021
Vlera / Fondi Limit 7 971 200,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 19-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 01-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 01-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “BIOMETRIC ALBANIA” SHPK
2. “TRIMED” SHPK
3. “FEDOS” SHPK
4. “VISION PHARMA” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Biometric Albania SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 6 523 600,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-03-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 7 828 320,00
  Data e lidhjes se kontrates 26-03-2021
  Kohezgjatja e kontrates Nga data e nenshkrimit te kontrates deri ne 31.12.2021
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

  1.“VISION PHARMA” SHPK :
  - Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kërkuar nga AK.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Biometric Albania SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Biometric Albania SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Biometric Albania SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Biometric Albania SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Spitali Universitar i Traumës REF-87535-02-18-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 49 datë 6 Prill 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.