Open Procurement Albania

Blerje lende djegese per perdorim termik,civil dhe industrial, Spitali Kolonje

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Kolonjë
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Kolonjë
Objekti i Tenderit Blerje lende djegese per perdorim termik,civil dhe industrial, Spitali Kolonje
Nr. Reference REF-87172-02-16-2021
Vlera / Fondi Limit 1 250 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë me Negocim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-02-2021
Data e mbajtjes se tenderit 18-02-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “RESULI ER” SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RESULI SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 250 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 18-02-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 500 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 23-02-2021
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka ofertues te s’kualifikuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 29 datë 1 Mars 2021

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.