Open Procurement Albania

Loti i Pare me objekt “Blerje kite ,reagente dhe materjale konsumi per Laboratoret per Aparatin 3CT 5CT Diatron , SAT -450 , I-Chroma Reader ,Maglum 800, Saio ,CoaData I-Smart dhe Cobus Scan 500 / ose ekuivalent te tyre.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Shendetesore e Specialiteteve Nr. 3 Tirane
Institucion Kontraktues Qendra Shendetesore e Specialiteteve Nr. 3 Tirane
Objekti i Tenderit Loti i Pare me objekt “Blerje kite ,reagente dhe materjale konsumi per Laboratoret per Aparatin 3CT 5CT Diatron , SAT -450 , I-Chroma Reader ,Maglum 800, Saio ,CoaData I-Smart dhe Cobus Scan 500 / ose ekuivalent te tyre.
Nr. Reference REF-88009-02-23-2021
Vlera / Fondi Limit 21 522 967,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 24-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 19-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.GENIUS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 21 491 140,00
  Data e shpalljes se fituesit 09-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 25 789 368,00
  Data e lidhjes se kontrates 15-04-2021
  Kohezgjatja e kontrates Nga momenti i lidhjes se kontrates deri ne 12 muaj.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qendra Shendetesore e Specialiteteve Nr. 3 Tirane REF-88009-02-23-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 62 datë 26 Prill 2021

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.