Open Procurement Albania

Blerje Barna Lote 12” për Spitalin Rajonal Durrës - Loti 11 Sistemi nervor Paracetamol 1 gr/6.7 ml - 6.7 ml Ampule

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrës
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrës
Objekti i Tenderit Blerje Barna Lote 12” për Spitalin Rajonal Durrës - Loti 11 Sistemi nervor Paracetamol 1 gr/6.7 ml - 6.7 ml Ampule
Nr. Reference REF-71701-09-14-2020
Vlera / Fondi Limit 890 473,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 15-09-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-09-2020
Data e mbajtjes se tenderit 25-09-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Winpharma”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Winpharma
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 890 000,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Spitali Rajonal Durrës REF-71701-09-14-2020
  Njoftimi i Tenderit Buletini Nr. 74 datë 21 Shtator 2020
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 85 datë 12 Tetor 2020
  Lidhja e Kontrates

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.