Open Procurement Albania

Materiale imazherie filma dhe solucione

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Materiale imazherie filma dhe solucione
Nr. Reference REF-89886-03-12-2021
Vlera / Fondi Limit 1 490 150,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 26-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “Saer Medical” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SAER MEDICAL SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 488 885,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 786 662,00
  Data e lidhjes se kontrates 13-04-2021
  Kohezgjatja e kontrates Duke filluar nga data e lidhjes se kontrates deri me date 15.12.2021
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SAER MEDICAL SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SAER MEDICAL SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SAER MEDICAL SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SAER MEDICAL SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier REF-89886-03-12-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 58 datë 19 Prill 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.