Open Procurement Albania

Loti 2: Riparim dhe furnizim vendosje të pjesëve të këmbimit për pajisjen mjekësore skopi prodhuesi CAT Medical, ose ekuivalent, në poliklinikën e specialiteteve nr.3

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Kombëtare e Teknikës Bio-Mjekësore
Institucion Kontraktues Qendra Kombëtare e Teknikës Bio-Mjekësore
Objekti i Tenderit Loti 2: Riparim dhe furnizim vendosje të pjesëve të këmbimit për pajisjen mjekësore skopi prodhuesi CAT Medical, ose ekuivalent, në poliklinikën e specialiteteve nr.3
Nr. Reference REF-90195-03-17-2021
Vlera / Fondi Limit 1 400 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 18-03-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 29-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “BNT ELECTRONICS Shpk”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BNT Electronics SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 385 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 662 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 19-04-2021
  Kohezgjatja e kontrates 30 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 62 datë 26 Prill 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.