Open Procurement Albania

Sherbim mobile

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Shërbimi Kombëtar i Urgjencës
Institucion Kontraktues Shërbimi Kombëtar i Urgjencës
Objekti i Tenderit Sherbim mobile
Nr. Reference REF-93442-04-19-2021
Vlera / Fondi Limit 1 998 833,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-04-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 30-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Albetelecom
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBTELECOM SHA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 457 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-05-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 748 400,00
  Data e lidhjes se kontrates 07-05-2021
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBTELECOM SHA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBTELECOM SHA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBTELECOM SHA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALBTELECOM SHA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Shërbimi Kombëtar i Urgjencës REF-93442-04-19-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 75 datë 17 Maj 2021
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 75 datë 17 Maj 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.