Open Procurement Albania

Shërbimi me roje private

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorë
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorë
Objekti i Tenderit Shërbimi me roje private
Nr. Reference REF-92602-04-08-2021
Vlera / Fondi Limit 2 733 747,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Me negocim, pa njoftim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 09-04-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 12-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Bashkim operatoresh SEMANI SECURITY & AULONA-POL-1
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SEMANI SECURITY - AULONA-POL-1
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 726 285,55
  Data e shpalljes se fituesit 19-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2 726 285,55
  Data e lidhjes se kontrates 13-04-2021
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka patur operatorë ekonomik të skualifikuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AULONA-POL-1 viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AULONA-POL-1 viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AULONA-POL-1 viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per AULONA-POL-1 viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 66 datë 4 Maj 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.