Open Procurement Albania

Mirembajtje Korrektuese dhe Parandaluese per dixhitalizuesin Fujifilm FCRXL2 dhe Printer Fujifilm DRYPIX 7000

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Shendetesore e Speciliteteve Nr.2
Institucion Kontraktues Qendra Shendetesore e Speciliteteve Nr.2
Objekti i Tenderit Mirembajtje Korrektuese dhe Parandaluese per dixhitalizuesin Fujifilm FCRXL2 dhe Printer Fujifilm DRYPIX 7000
Nr. Reference REF-93806-04-22-2021
Vlera / Fondi Limit 1 227 276,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-04-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-05-2021
Data e mbajtjes se tenderit 06-05-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1 “.ALBAPHOTO” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBAPHOTO SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 225 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-05-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 470 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 20-05-2021
  Kohezgjatja e kontrates Kohezgjatja do jete nga data e lidhjes se kontrates deri ne daten 31.12.2021.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 79 datë 24 Maj 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.