Open Procurement Albania

Blerje Kite Hormonal

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Shëndetësore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranë
Institucion Kontraktues Qendra Shëndetësore e Specialiteteve Paskuqan, Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje Kite Hormonal
Nr. Reference REF-95155-05-11-2021
Vlera / Fondi Limit 899 700,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-05-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 25-05-2021
Data e mbajtjes se tenderit 25-05-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues GENIUS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 899 700,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 079 640,00
  Data e lidhjes se kontrates 14-06-2021
  Kohezgjatja e kontrates 5 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 88 datë 7 Qershor 2021
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 95 datë 21 Qershor 2021

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.