Open Procurement Albania

Loti 1. ”Blerje Kite, Reagente dhe materiale konsumi per laboratorin per aparatin Nihon Coden/ ose ekuivalent i tij”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Shëndetësore e Specialiteteve nr.1
Institucion Kontraktues Qendra Shëndetësore e Specialiteteve nr.1
Objekti i Tenderit Loti 1. ”Blerje Kite, Reagente dhe materiale konsumi per laboratorin per aparatin Nihon Coden/ ose ekuivalent i tij”
Nr. Reference REF-94926-05-09-2021
Vlera / Fondi Limit 2 507 400,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 10-05-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-06-2021
Data e mbajtjes se tenderit 14-06-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Fedos Uppsala Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Fedos - Uppsala 
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 507 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-06-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3 008 880,00
  Data e lidhjes se kontrates 30-06-2021
  Kohezgjatja e kontrates deri me 31.12.2021
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qendra Shëndetësore e Specialiteteve nr.1 REF-94926-05-09-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 109 datë 12 Korrik 2021

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.