Open Procurement Albania

Loti 2. ”Blerje Kite, Reagente dhe materiale konsumi per laboratorin klinik-biokimik”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Shëndetësore e Specialiteteve nr.1
Institucion Kontraktues Qendra Shëndetësore e Specialiteteve nr.1
Objekti i Tenderit Loti 2. ”Blerje Kite, Reagente dhe materiale konsumi per laboratorin klinik-biokimik”
Nr. Reference REF-94928-05-09-2021
Vlera / Fondi Limit 640 100,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 10-05-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-06-2021
Data e mbajtjes se tenderit 14-06-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. Fedos Uppsala Shpk
2. “KRIJON” shpk
3. “GAMMA” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Fedos - Uppsala 
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 597 400,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-07-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates deri me 31.12.2021
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “KRIJON” shpk, për këto arsye:
  - ka paraqitur oferte anomalisht te ulet
  2. “GAMMA” shpk, për këto arsye:
  - ka paraqitur oferte anomalisht te ulet
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Qendra Shëndetësore e Specialiteteve nr.1 REF-94928-05-09-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.