Open Procurement Albania

Loti II – Hemokromi

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorë
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorë
Objekti i Tenderit Loti II – Hemokromi
Nr. Reference REF-96166-05-21-2021
Vlera / Fondi Limit 352 400,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 24-05-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-06-2021
Data e mbajtjes se tenderit 03-06-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Biomedica Albania Distribution
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 349 400,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 419 280,00
  Data e lidhjes se kontrates 15-06-2021
  Kohezgjatja e kontrates Me lidhjen e kontrates deri ne 31.12.2021
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Spitali Psikiatrik Vlorë REF-96166-05-21-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 92 datë 14 Qershor 2021
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 99 datë 28 Qershor 2021

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.