Open Procurement Albania

“Sigurimi i Ndertesave Per Spitalin Rajonal Durres

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal Durrës
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal Durrës
Objekti i Tenderit “Sigurimi i Ndertesave Per Spitalin Rajonal Durres
Nr. Reference REF-97394-06-04-2021
Vlera / Fondi Limit 2 398 520,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 07-06-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 18-06-2021
Data e mbajtjes se tenderit 18-06-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Atlantik - Shoqeri Sigurimesh & Ansig
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Atlantik - Shoqeri Sigurimesh -Ansig
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 398 286,00
  Data e shpalljes se fituesit 02-07-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2 398 286,00
  Data e lidhjes se kontrates 19-07-2021
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 113 datë 26 Korrik 2021

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.