Open Procurement Albania

“Blerje materiale mjekimi për shërbimin e ortopedisë, për nevojat e Spitalit Rajonal “Memorial” Fier”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal “Memorial” Fier
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal “Memorial” Fier
Objekti i Tenderit “Blerje materiale mjekimi për shërbimin e ortopedisë, për nevojat e Spitalit Rajonal “Memorial” Fier”
Nr. Reference REF-99447-06-29-2021
Vlera / Fondi Limit 10 333 720,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 02-07-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-07-2021
Data e mbajtjes se tenderit 19-07-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. ORTHONET 360 sh.p.k
2. Layo” SHPK & Trimed
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Layo” SHPK -Trimed
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 10 329 900,00
  Data e shpalljes se fituesit 16-09-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ORTHONET 360 sh.p.k, për këto arsye:
  - Artikulli nr 3/c- Vida auto-filetante spongiotike 4.0 mm nga konstatimi i kryer me mjekun ortoped u konstatua se ishte vida spongiotike 4.0mm
  - Artikulli nr 4d- Vida auto-filetante spongiotike 6.5 mm nga konstatimi i kryer me mjekun ortoped u konstatua se ishte vida spongiotike 6.5 mm
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Spitali Rajonal “Memorial” Fier REF-99447-06-29-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.