Open Procurement Albania

“Gazra mjekesore CO2/ Dioksid Karboni”.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Rajonal “Memorial” Fier
Institucion Kontraktues Spitali Rajonal “Memorial” Fier
Objekti i Tenderit “Gazra mjekesore CO2/ Dioksid Karboni”.
Nr. Reference REF-66004-04-13-2023
Vlera / Fondi Limit 2 700 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-04-2023
Data e mbajtjes se tenderit 26-04-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.“GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 497 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 12-05-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1 796 400,00
  Data e lidhjes se kontrates 23-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj nga data e nënshkrimit të Marrëveshjes Kuadër
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Spitali Rajonal “Memorial” Fier REF-66004-04-13-2023
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 60 datë 3 Korrik 2023
  Procesverbal
  "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "