Open Procurement Albania

Minikontrate 1- Furnizim vendosje pajisje dhe mallra konsumi për gazrat mjekësor

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Universitar i Traumës
Institucion Kontraktues Spitali Universitar i Traumës
Objekti i Tenderit Minikontrate 1-Furnizim vendosje pajisje dhe mallra konsumi për gazrat mjekësor
Nr. Reference REF-72702-06-15-2023(Minikontrate 1)
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-06-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 27-06-2023
Data e mbajtjes se tenderit 27-06-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “GTS-Gazra Teknike Shqiptare” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 860 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 10-07-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 5 033 400,00
  Data e lidhjes se kontrates 17-07-2023
  Kohezgjatja e kontrates 12 (dymbëdhjetë) muaj duke filluar nga data e nënshkrimit te Marrëveshjes Kuadër
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Spitali Universitar i Traumës REF-72702-06-15-2023(Minikontrate 1)
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 64 datë 24 Korrik 2023