Open Procurement Albania

Loti 1 - Blerje aparatura për Kabinetin e Bronkoskopisë, Bronkoskop Rigid Universal Set dhe Aparat Krioterapie

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranë
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje pajisje mjekësore për nevojat spitalore" në SU "Shefqet Ndroqi"- Loti 1 - Blerje aparatura për Kabinetin e Bronkoskopisë, Bronkoskop Rigid Universal Set dhe Aparat Krioterapie- Burimi i Financimit - Buxheti i Shtetit/ Investime
Nr. Reference REF-53535-10-14-2016
Vlera / Fondi Limit 7 996 667,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-10-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-11-2016
Data e mbajtjes se tenderit 08-11-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues GREEMED SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GREEMED SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 800 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 09-11-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 9 360 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 23-11-2016
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe të s'kualifikuar
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GREEMED SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GREEMED SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GREEMED SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per GREEMED SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit të fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES


  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.