Open Procurement Albania

Loti 4 - Riparim mirëmbajtje sisteme ajri të vakumuar, komprimuar dhe linjat përkatëse; tanker oksigjeni, rampa oksigjeni, linjat dhe pajisjet përkatëse

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza"
Objekti i Tenderit Mirëmbajtje impjanistike në QSUT, për vitin 2017 e ndarë në Lote - financuar ng Buxheti i Shtetit për vitin 2017. Loti 4 - Riparim mirëmbajtje sisteme ajri të vakumuar, komprimuar dhe linjat përkatëse; tanker oksigjeni, rampa oksigjeni, linjat dhe pajisjet përkatëse
Nr. Reference REF-69718-02-28-2017
Vlera / Fondi Limit 3 274 862,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 28-02-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 24-03-2017
Data e mbajtjes se tenderit 24-03-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues GTS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GTS-Gazra Teknike Shqiptare sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 273 982,00
  Data e shpalljes se fituesit 05-04-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3 928 778,00
  Data e lidhjes se kontrates 27-04-2017
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2017
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe s'kualifikime
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit të kontratës
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit të fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.18 - Dt.08-05-2017