Open Procurement Albania

Ndertim i kolektorit kabllore, N/Stacioni Plazh Velipoje, ndertim i fidrave kabllore 20kv F1 dhe F2, kabina 20 kv dhe rrjeti TU me ABC

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Shkoder
Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Shkoder
Objekti i Tenderit Ndertim i kolektorit kabllore, N/Stacioni Plazh Velipoje, ndertim i fidrave kabllore 20kv F1 dhe F2, kabina 20 kv dhe rrjeti TU me ABC
Nr. Reference REF-79551-09-11-2023
Vlera / Fondi Limit 191 327 059,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 12-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 02-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BOE “NDERTUESI 2014” sh.p.k. & “PREKA” sh.p.k.
2. “SENKA” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “NDERTUESI 2014” sh.p.k. -“PREKA” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 182 138 999,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 6 (Gjashte) muaj nga nenshkrimi i kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. SENKA sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur oferte ekonomike dhe asnje prej dokumetave te kerkuara ne DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Operatori ekonomik "SENKA" sh.p.k, nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “PREKA” sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “PREKA” sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “PREKA” sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “PREKA” sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Projekti
  Grafiku i Punimeve

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data