Open Procurement Albania

Blerje vegla pune per nevojat e shoqerise Ukt sha

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje vegla pune per nevojat e shoqerise Ukt sha
Nr. Reference REF-77128-08-09-2023
Vlera / Fondi Limit 6 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 10-08-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 22-08-2023
Data e mbajtjes se tenderit 22-08-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. Bajro Bros sh.p.k
2. ARTEO 2018 sh.p.k
3. SAHORA sh.p.k
4. LIGUS sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sahora sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 5 634 500,00
  Data e shpalljes se fituesit 14-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 6761400
  Data e lidhjes se kontrates 05-10-2023
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj nga data e nënshkrimit të kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. Bajro Bros sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur oferte ekonomike

  2. ARTEO 2018 sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 2.5; 2.6; 2.3.1 te kritereve te vecanta te kualifikimit.

  3. LIGUS sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 1b dhe 2.5 te kritereve te vecanta te kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 86 datë 16 Tetor 2023 Operatori ekonomik Bajro Bros sh.p.k, nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data